Меню сайту
Це ми
Зараз на сайті
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
| Реєстрація | Вхід
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Штукатур

Характер роботи

Штукатур готує розчини для різних видів штукатурки, робить розмітку поверхні і готує її для обштукатурювання, наносить штукатурку вручну і механізованими інструментами, обробляє обштукатурену поверхню.

Умови роботи

Штукатури працюють як в приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Можлива робота на висоті. Робота штукатура має колективний характер, що вимагає від людини комунікабельності і відповідального відношення до здійснюваної діяльності.

Ринок праці

Потреба у робітниках цієї професії постійна: має тенденцію до зростання.

У переважній більшості регіонів України, за виключенням праценадлишкових, штукатур без особливих ускладнень знаходить роботу у будівельних організаціях, на підприємствах та установах різних форм власності, наприклад у домобудівних комбінатах, ремонтних і житлобудівних управліннях тощо. Таким чином, професія штукатура має сталий попит праці.

Освітня підготовка

Професія штукатура в училищі інтегрована з професіями маляр і муляр. Підготовка робітників за професією муляр, штукатур здійснюється на базі повної середньої освіти (термін навчання – 1 рік), професію штукатур, маляр учні здобувають 3 роки, і разом з робітничою професією отримують повну середню освіту. Для навчання груп штукатурів в училищі оснащено 3 майстерні, де створено всі умови для проведення уроків виробничого навчання, оволодіння учнями професійними знаннями, вміннями та навичками. Навчаючись в училищі, учні здобувають професію штукатур 2, 3, 4 розряду.

Перспективи

Молоді штукатури, які закінчили професійно-технічні училища, як правило, озброєні ґрунтовними спеціальними теоретичними знаннями і мають розвинені професійні уміння і навички. Такий професійний багаж, підкріплений робітничим досвідом, дає можливість за 4-5 років досягти найвищого кваліфікаційного розряду. Робітникам, що отримали професію штукатура через індивідуальне учнівство на виробництві, як правило, на це потрібно значно більше часу.

Підвищені вимоги, що у сучасних умовах висувають роботодавці до кваліфікації та якості робочої сили стимулюють штукатурів до подальшого опанування професійними знаннями та навичками. Саме тому вони постійно підвищують свою професійну майстерність.

Підвищення кваліфікації та рівня знань щодо організації та технології виконання штукатурних робіт здійснюється також через систему вищої освіти. Так, після закінчення професійно-технічних училищ молоді штукатури можуть вступити у вищі навчальні заклади. Досвідчені штукатури мають можливість отримати спеціалізовану вищу освіту через вечірню та заочну форми навчання.

Професійна кар’єра штукатурів, які одержали спеціалізовану вищу освіту будівельника, продовжується у якості бригадирів, майстрів, прорабів, начальників дільниць, а для тих, хто має схильність до вирішення масштабних організаційних завдань на більш  відповідальних, керівних посадах.

З роками роботи штукатури здобувають певну спеціалізацію, пов’язану з найвищою якістю виконання окремих операцій. Фахівці такого рівня мають завжди бути предметом уваги ланкових і бригадирів, які при розподілі серед штукатурів ділянок роботи повинні керуватися саме індивідуальною професійною майстерністю окремого робітника.

Мова навчання
Мова освітнього процесу - УКРАЇНСЬКА
Пошук по сайту
Корисні сайти

Соціальні мережі
Робота сайту
Статистика
 
 

© ДПТНЗ "Камінь-Каширське вище професійне училище", 2013-2021

Безкоштовний хостинг uCoz