Меню сайту
Це ми
Зараз на сайті
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
| Реєстрація | Вхід
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Муляр

Характер роботи

Муляр - це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних і штучних будівельних матеріалів. До природних будівельних матеріалів відносяться різні види каменю. Штучні виготовляються з глини, шлаку, вапняно-піщаних сумішей і інших матеріалів.

Муляр робить кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, бере участь в установці віконних і дверних коробок, робить конопатку і заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях.

При кладці стін муляр повинний витримувати необхідну товщину і рівність шва, перевіряти відповідність горизонтальності і вертикальності рядів проектним вимогам, проектувати зведення кутів і вигинів стіни з цілих, половинок і четвертинок цегли. Муляр може брати участь у ремонті: він виконує закладення "порожнеч" новою цеглою, при дотриманні "швів" і "стику" старої кладки.

 Умови роботи

Високої продуктивності праці муляри досягають тільки при скоординованій роботі в бригаді й у парі. Як правило, муляр працює разом з підручним робітником, що має більш низьку кваліфікацію. Підручний повинний почувати ритм і темп роботи ведучого муляра, без затримки готувати йому фронт робіт: розстеляти розчин, розкладати цеглу в тім порядку, у якому його буде укладати ведучий муляр.

Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі (можливо, на висоті).

Роботу муляра виконують як чоловіки, так і жінки. Однак праця муляра досить важка та напружена і тому нею займаються переважно особи чоловічої статі.

До шкідливих умов праці відносяться: погодні умови (якщо будівництво ведеться на відкритому повітрі), шум і вплив застосовуваних матеріалів.

Ринок праці

На ринку праці професія затребувана, попит на неї стабільний. Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України муляр без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, на підприємствах та в установах різних форм власності, наприклад домобудівних комбінатах, ремонтних і житлових управліннях тощо. Таким чином, професія муляра має сталий попит на ринку праці.

Ризик безробіття у мулярів мінімальний і пов’язаний перш за все з недостатнім досвідом або кваліфікацією.

Освітня підготовка

В Камінь-Каширському ВПУ можна здобути професію муляра, інтегровану з професією штукатур. Здійснюється навчання учнів після 9-ти (3 роки) та після 11-ти класів (1 рік). Для оволодіння професійними навиками оснащено майстерню мулярів, яка має статус «зразкової» в області. Протягом навчання в училищі учні освоюють 2, 3, 4 розряди професії муляр та формують міцні та стійкі знання і вміння, що дозволяють їм вдало працевлаштуватися в майбутньому.

Перспективи

Молоді муляри, які закінчили професійно-технічне училище, озброєні, як правило, ґрунтовними спеціальними теоретичними знаннями і мають розвинені професійні уміння та навички. Такий професійний багаж, підкреслений відповідним робітничим досвідом, дає можливість за 4-5 років досягти найвищого 5-го кваліфікаційного розряду. Робітникам, що отримали професію муляра через індивідуальне учнівство на виробництві, як правило,  на це потрібно значно більше часу.

Підвищені вимоги, що у сучасних умовах висувають роботодавці до кваліфікації та якостей робітника, стимулюють мулярів до опанування більшими професійними знаннями та навичками. Саме тому вони постійно підвищують власну кваліфікацію.

Підвищення кваліфікації та рівня знань щодо організації та технології виконання будівельних робіт здійснюється також у системі вищої освіти. Випускники професійно-технічних училищ можуть вступити до вищих навчальних закладів та мають можливість отримати спеціальну вищу освіту. Професійна кар’єра мулярів, які одержали спеціалізовану вищу освіту будівельника, продовжується у якості бригадирів, майстрів, прорабів, начальників дільниць, а за умов досягнення певного досвіду робота – на більш відповідальних керівних посадах.

Мова навчання
Мова освітнього процесу - УКРАЇНСЬКА
Пошук по сайту
Корисні сайти

Соціальні мережі
Робота сайту
Статистика
 
 

© ДПТНЗ "Камінь-Каширське вище професійне училище", 2013-2021

Безкоштовний хостинг uCoz