Меню сайту
Це ми
Зараз на сайті
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
| Реєстрація | Вхід
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Маляр

Характер роботи

Роль маляра в будівництві дуже велика. Він покриває фарбами і лаками стіни, стелі, підлоги, двері при їхньому остаточному оздобленні, обклеює необхідні поверхні шпалерами, гнучкими лицювальними матеріалами. Слід зазначити, що з розвитком індустріалізації будівництва і перенесенням багатьох будівельних операцій у заводські умови різко зросла кількість виробів, що надходять на будівельний майданчик у цілком готовому виді, пофарбованими при виготовленні. Такі вироби полегшують працю маляра на будівництві. Тому що після остаточної установки на місці їх необхідно лише один раз покрити фарбою, тобто «освіжити», і виріб буде придатним до експлуатації.

На будівництвах малярам доводиться виконувати різноманітні види фарбувань – клейове, вапняне, силікатне, цементне і, крім того, ще й покривати поверхні олійними, емалевими, емульсійними фарбами і лаками.

Ця професія гарна тим, що роботу відразу ж видно – вона просто сама впадає в око яскравими фарбами. Маляр завжди працює на совість, оскільки свої недоробки йому сховати нікуди, адже його праця завжди на поверхні.

 Умови роботи

Маляр займається фарбуванням будинків, споруджень, устаткування, інструментів й інших предметів. Люди цієї професії найчастіше працюють в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях. Маляр готує під фарбування бетонні, дерев’яні й металеві конструкції. Поверхні офарблює вручну або за допомогою валиків, фарбопультів, пістолетів і інших пристосувань, наклеює шпалери. Він володіє прийомами роботи високоякісної й декоративної штукатурки, а також прийомами багатобарвного фарбування фасадів, будинків спеціальними синтетичними складами.

 Ринок праці

Як існує сьогодні потреба в професії штукатура та муляра, так існує попит на робітників-малярів, які в переважній більшості знаходять себе на ринку праці. Такі робітники працюють в будівельних організаціях та трестах, ремонтно-будівельних і житлових управліннях, а також на інших промислових підприємствах, де є будівельні бригади.

І якщо випускник професійно-технічного училища, який володіє прийомами роботи високоякісної й декоративної штукатурки, а також прийомами багатобарвного фарбування фасадів і будинків спеціальними синтетичними складами, якщо він є людиною комунікабельною, то його місце на ринку праці забезпечене.

Освітня підготовка

Професія маляр в училищі інтегрована з професією штукатур. Тобто після закінчення навчання учні здобувають дві споріднені професії. Термін навчання за професією штукатур, маляр – 3 роки. В навчальному закладі створена належна база для підготовки кваліфікованих робітників-малярів: кабінети оздоблювальних робіт, матеріалознавства, будівельного креслення, охорони праці, електротехніки оснащені необхідним обладнанням та матеріалами, засобами навчання. Для проведення виробничого навчання згідно вимог ДС ПТО обладнано дві майстерні малярів. 

Перспективи

Після закінчення училища молоді маляри володіють ґрунтовними знаннями і мають розвинені професійні уміння та навички. Такий професійний багаж, підкріплений досвідом роботи на виробництві, дає можливість за декілька років досягти найвищого кваліфікаційного розряду.

Робітникам, що отримали професію маляра через індивідуальне учнівство на виробництві, як правило, на це потрібно значно більше часу.

Підвищені вимоги, що у сучасних умовах висувають роботодавці до кваліфікації та якості робочої сили, стимулюють малярів до подальшого опанування професійними знаннями та навичками. Саме тому вони постійно підвищують свою професійну майстерність.

Підвищення кваліфікації та рівня знань щодо організації та технології виконання малярних робіт здійснюється також через систему вищої освіти. Так, після закінчення професійно-технічного училища молоді маляри можуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах. Досвідчені маляри мають можливість отримати спеціалізовану вищу освіту через вечірню та заочну форми навчання. Професійна кар’єра малярів, які одержали спеціалізовану вищу освіту будівельника продовжується у якості бригадирів, майстрів, прорабів, начальників дільниць, а для тих, хто має схильність до вирішення масштабних організаційних завдань на більш відповідальних, керівних посадах. 

Мова навчання
Мова освітнього процесу - УКРАЇНСЬКА
Пошук по сайту
Корисні сайти

Соціальні мережі
Робота сайту
Статистика
 
 

© ДПТНЗ "Камінь-Каширське вище професійне училище", 2013-2021

Безкоштовний хостинг uCoz